Перекласти сторінку

Новости

НОВИНИ З ПОЛЬЩІ: Хто скільки трудиться у Європі та чи оплачується понаднормова праця українців?

Найдемократичнішим з точки зору робочого часу виглядає робочий тиждень Франції — 35-годинний.
В Україні, попри спробу реформувати Трудовий кодекс, таких “поблажок” поки що дочекатись не довелось. Втім, французький уряд хоче реформувати такі “полегшені” умови праці.

А як з робочим навантаженням у інших країнах Європи?
“Трудитися, трудитися, трудитися”
Найбільшими “трудоголіками” є британці та поляки — у них робочий тиждень 50-годинний. “Найлінивіші”, як і очікувалось — французи, що мають трудитися за законом 35 годин на тиждень.

В Україні у 2015 році взялися було реформувати норми Трудового кодексу. Навіть обіцяли революційні зміни. Втім, 40-годинний робочий тиждень у нас нормою так і залишився. Щоправда, підприємства і організації при укладенні колективного договору мають законне право встановлювати меншу норму тривалості робочого часу.

Понаднормова праця
У різних країнах по-різному ставляться до роботи понад визначений законом час. У Британії такий труд допускається без обмежень по часу, але платити за нього готові на 25-50% більше від основної оплати, в залежності від конкретної роботи. Натомість у Німеччині, Іспанії та Швеції за понаднормові додатково не платять взагалі, хоча мають обмеження – скільки такої роботи може виконати працівник.

Український Трудовий кодекс називає надурочні роботи недопустимими, крім особливих випадків, пов’язаних, в основному, з безпекою країни та загрозою життю чи здоров’ю громадян. Та навіть в таких випадках це має бути не більше 120 годин на рік на людину. До слова, змінами до Трудового кодексу передбачалося збільшення виплати понаднормових — трикратне замість двократного. Але цю норму у ВР так і не прийняли.

Кому скільки платять
“Роботящі” британці та поляки гарантовано отримують мінімум 1376 та 465 євро відповідно. Німці мають ще більше – біля 1500 євро. Натомість у Франції отримують 1480 євро “мінімалки”. Українці ж можуть розраховувати лише на 110 євро.

Создать сайт
бесплатно на Nethouse