Перекласти сторінку

Новости

НОВИНИ З ПОЛЬЩІ: Біометричний закордонний паспорт

Біометричний закордонний паспорт в Україні видають з 1 січня 2015 року, проте саме зараз, після позитивного голосування Європарламенту та за крок від введення безвізового режиму з ЄС, ці документи стали особливо затребуваними серед українців. І це не дивно, адже у разі остаточного оголошення безвізу, вільно подорожувати країнами ЄС наші громадяни зможуть лише на підставі біометричного закордонного паспорта.

Зовні біометричний і звичайний закордонні паспорти практично не відрізняються - бланк закордонного біометричного паспорта теж складається з м’якої обкладинки, форзаца, сторінки даних і 32 паперових сторінок. Проте різниця таки є: біометричний паспорт містить спеціальний мікрочіп – безконтактний електронний носій, на який, окрім звичайних паспортних, записуються ваші особисті біометричні дані – відбитки пальців, цифрове фото та цифровий підпис. Ці дані працівники міграційної служби візьмуть у вас безпосередньо при поданні документів на паспорт. Власника біометричного закордонного паспорта дуже легко ідентифікувати при перевірці на кордоні – достатньо зчитати інформацію з чіпа.

Закон зобов’язує усіх жителів ЄС користуватися виключно таким видом паспорта, як біометричний, а загалом його видають у майже 100 країнах світу, серед яких Ізраїль, Молдова, Казахстан, США, Естонія та ін. Цей вид паспорта розробили ще у 2001 року, після терактів, що відбулися 11 вересня в Америці. Впровадження більш захищеного біометричного закордонного паспорта покликане знизити загрозу міжнародного тероризму і проявів злочинності, рівень фальсифікацій документів та масштаби нелегальної міграції.

Українців виробляти біометричні закордонні паспорти ніхто не змушує – закон дозволяє і надалі використовувати традиційні паспорти старого зразка аж до кінця терміну їх дії, проте для перетину кордонів з ЄС власникам звичайних паспортів (навіть після введення безвізового режиму) потрібна буде віза.

Біометричний паспорт. Ціна та терміни
_______________
Ціна закордонного біометричного паспорта залежить від того, в який термін ви хочете його отримати. Стандартний час вироблення закордонного біометричного паспорта – 20 робочих днів з моменту подання заяви та документів. У такому випадку, коштуватиме біометричний паспорт 557 грн 32 коп. (з них 253 гривні вартує сама адміністративна послуга і 304 грн 32 коп. складає вартість бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон). Якщо ж закордонний біометричний паспорт потрібен вам терміново, то його можна виробити за 7 робочих днів, проте заплатити доведеться більше, а саме подвійну вартість адміністративної послуги: 253*2=506 грн плюс вартість бланка – 304 грн 32 коп. В сумі ціна термінового оформлення закордонного біометричного паспорта складає 810 грн 32 коп.

Як виробити біометричний закордонний паспорт
_________________
Для того, аби подати документи на біометричний закордонний паспорт, необхідно звернутися у будь-який підрозділ Державної міграційної служби України (ДМС).

Создать сайт
бесплатно на Nethouse