Перекласти сторінку

Новости

НОВИНИ З ПОЛЬЩІ: Польська робоча віза - 8 найпоширеніших запитань

В 2017 році можуть офіційно запровадити безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом. Відтоді українці більше не будуть зобов'язані оформляти візи для поїздок в Європу з туристичною метою. Водночас, візи залишатимуться актуальними для тих, хто планує працювати в одній із країн ЄС, зокрема і в Польщі.

Окрім того, що заробітчани й надалі будуть змушені отримувати польські робочі візи, на них також чекає безліч змін, пов'язаних з процесом працевлаштування в Польщі. У зв'язку з цим, у потенційних трудових мігрантів виникає безліч запитань стосовно актуальних правил оформлення робочої візи, відповіді на які ми наводимо у цій статті.

Які нові правила працевлаштування іноземців ввели в Польщі в 2017 році?
У 2016 році польський уряд планував ввести кардинальні зміни, пов’язані з працевлаштуванням іноземців в Польщі. За планом, з початку 2017 року іноземці (в тому числі й українці), які хотіли б влаштуватись на роботу в Польщі, більше не змогли б отримувати польську робочу візу на основі запрошень. Натомість, польські урядовці планували ввести дозвіл на сезонну роботу в Польщі (з правом легально працювати впродовж 8 місяців) та дозвіл на короткотермінову роботу в Польщі (з правом легально працювати протягом півроку). Видавати такі дозволи повинен був староста на основі звернення роботодавця, але тільки після перевірки усіх документів і даних про фірму, а також самого іноземця, якого запрошують на роботу в Польщу.

Однак, наприкінці 2016 року стало відомо, що введення нових правил отримання робочої візи та працевлаштування в Польщі переноситься на пізніший термін. Згідно з останніми даними, зміни до закону наберуть чинності з 1 липня 2017 року. Невідомо, чи після настання цієї дати, поправки таки будуть запровадженні, адже термін переносять вже не вперше. Польський уряд виправдовує такі зволікання тим, що зміни до закону є доволі кардинальними та складними, а отже потребують додаткового аналізу і допрацювання. Водночас, Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики Польщі, яке й стало ініціатором згаданих поправок, запевняє, що зміни законодавства щодо працевлаштування іноземців в Польщі таки не уникнути.

Детальніше про зміни, які польський уряд планує внести до законодавства про працевлаштування іноземців читайте у нашій статті Що потрібно для оформлення робочої візи.

Які види віз дають право на працевлаштування в Польщі (польська робоча віза 5а)?
Якщо нові правила працевлаштування іноземців в Польщі таки запровадять, може з’явитись цілком новий тип візи в Польщу – польська робоча віза 5а. Ця віза видаватиметься тим, хто планує їхати на сезонну роботу до Польщі і працювати там впродовж 8 місяців. Щоб отримати таку робочу візу, потрібно буде мати спеціальний дозвіл від старости (типу S). Староста, в свою чергу, видаватиме дозвіл на сезонну роботу в Польщі для іноземця впродовж 7 днів після того, як роботодавець оформить відповідне прохання. На основі польської робочої візи 5а іноземець зможе отримати карту тимчасового перебування в Польщі (karta pobytu).

Поки жодних поправок не прийняли, основними типами віз, що дають право на працевлаштування в Польщі залишаються такі:

короткотермінова шенген віза типу С 05, що дозволяє працювати українцям в Польщі не більше, ніж 90 днів на півроку, а також протягом цього терміну перебувати в інших країнах Шенгенської зони без права на легальне працевлаштування. Підходить тим, хто планує їхати в Польщу на тимчасову (сезонну) роботу.
національна польська віза типу D. Цей вид польської візи можна умовно поділити на два підвиди:
а) польська робоча віза типу D 05 з правом працевлаштування в Польщі на 180 днів (6 місяців) впродовж року.

б) польська робоча віза типу D 06. Це робоча віза з максимальним терміном дії, що видається з метою працевлаштування в Польщі на довше, ніж 180 днів на рік. З такою візою ви також маєте право перебувати в країнах Шенгенської зони, проте не більше, ніж 3 місяці впродовж півріччя. Працевлаштування з національною польською візою типу D можливе тільки в Польщі. Термін дії цієї візи залежить від характеру запрошення. Для того, щоб національну польську візу вам видали з правом працювати в сусідній країні увесь рік, ви повинні надати запрошення-дозвіл від воєводи. Через це таку польську робочу візу також називають воєводською візою (або візою з річним перебуванням)

Создать сайт
бесплатно на Nethouse