Перекласти сторінку

Новости

НОВИНИ З ПОЛЬЩІ: Розгляд заяв про фінансову допомогу по Карті Поляка призупинено

З початку квітня на невизначений термін призупинено розгляд заяв про надання фінансової допомоги власникам Карти Поляка, які вирішили переїхати до Польщі та мають намір отримати польське громадянство. Таке рішення прийняли у зв'язку з тим, що станом на кінець березня 2017 року сума виплат вже перевищила 75% від загального річного бюджету, який виділили на реалізацію законодавчої ініціативи у цьому році.

Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ та адміністрації Польщі.

У повідомленні йдеться про те, що на 2017 рік польський уряд призначив 30 млн злотих на виплати фінансової допомоги власникам Карти Поляка, а також членам їхніх сімей, які разом вирішили переїхати в Польщу. Щоб отримувати впродовж 9 місяців грошові виплати, необхідно було подати відповідну заяву до воєводи за місцем проживання. Станом на 27 березня 2017 року було подано 2712 заяв про призначення виплат для 3701 особи (включно з 476 неповнолітніми). Оскільки загальна сума виплат, яку польський уряд вже зобов'язався виплачувати заявникам, зараз становить 22 855 800 злотих (близько 76% від загального річного бюджету), воєводам заборонили розглядати документи аж до моменту забезпечення річного бюджету відповідними коштами. Таке обмеження було передбачене у Законі про Карту Поляка ще до того, як її власникам почали призначати грошові виплати.

Нагадаємо, прийом та розгляд заяв про призначення фінансової допомоги по Карті Поляка розпочався у січні 2017 року. Вже за три місяці після того, як законодавча ініціатива набула чинності, річний бюджет вичерпали на більш ніж 75%. Тим, хто не встиг подати документи на отримання відповідних виплат до того, як прийом заявок призупинили, доведеться чекати на поповнення бюджету, або ж подавати заявки у 2018 році.

Создать сайт
бесплатно на Nethouse